Instagram Takipçi Satın Almak İster misiniz? Alınca Ne Olur

İnsanlar neden Instagram takipçi satın alır? Buna değer mi? Riskler nelerdir? Öğrenmek için bir deney yaptık.

Instagram'da bir çok şeyi taklit edebileceğinizi biliyoruz (tatil, yüzük, marka anlaşması, kişilik) o halde neden takipçi sayınızı taklit etmeyesiniz?

Şaka bir yana, neden cazip olduğunu anlıyoruz. Belki de sıfırdan markalı bir Instagram hesabı açıyorsunuz ve daha iyi bir ilk izlenim bırakmak istiyorsunuz. Veya belki de 2021'de IG etkileyicilerine harcadığı 5,8 milyar dolarlık markaların bir kısmını kazanmak için Instagram becerilerinizden yararlanmak isteyebilirsiniz.

Öte yandan, belki de bu makaleyi marka tarafında olduğunuz için okuyorsunuz ve hangi etkileyicilerin gerçekten önemseyen ve hangilerinin gerçekten önemseyen gerçek insanlardan oluşan değerli bir kitle oluşturduğunu nasıl öğreneceğinizi bilmek istiyorsunuz. ve herhangi bir ROI (yatırım getirisi) olmadan bütçenizi alacak olanlar. 

Soru şu: Instagram takipçileri satın almak size Instagram stratejinizde gerçekten bir başlangıç ​​sağlıyor mu? Ve tamamen zararsız mı? Bunu yaparken neyi riske atıyorsunuz (vicdanen rahatsızlık dışında)?

Sahte Instagram takipçileriyle ilgili geçerli bir okuma yapmak için bir deney yapmaya karar verdik. Bir kredi kartı çıkardığımızda ve paranın satın alabileceği en iyi Instagram takipçilerini satın aldığımızda neler olduğunu görmek için okumaya devam edin.

Veya sonuçların hızlı bir özetini almak için bu videoyu izleyin:


 

Instagram takipçisi nasıl satın alınır

İlk olarak, instagram takipçi nasıl satın alınır adım adım bir göz atalım. (Bundan sonra, bunun neden zaman kaybı olduğunu size göstereceğiz.)

Kimlik avı dolandırıcılığına dikkat edin


Instagram, botları, çöp hesaplarını ve onları besleyen gece operasyonlarını çökertmeye devam ettiği için, son üç yılda birçok sahte Instagram takipçisi tedarikçisi işsiz kaldı.

Bugün itibarlı bir sahte Instagram takipçisi sağlayıcısı bulmak, güvenilir bir insan organı satıcısı bulmak gibidir. Bu bir kara borsa. A) paranızı çalmayacak veya b) kimliğinizi çalmayacak bir satıcı bulmak biraz araştırma gerektirecektir. (Tamam, ikincisini tahmin ediyorum, ama bu eğitimli bir tahmin.)

Bu deney için Famoid ile gitmeye karar verdim. (Düşündüğüm diğer satıcılardan bazıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin)

Toplu olarak satın almak mı yoksa günlük bir takipçi damlası almak mı istediğinize karar verin.


Her iki seçenek de açıkça sahte görünecek, ancak satıcılar, hiç kimsenin (Instagram dahil) takipçilerinizi satın aldığınızı söyleyemeyeceği yanılsamasını daha da ilerletmek için bu seçeneği - yani bir kerede bin takipçi veya günde 200 - sunuyor. Tabii ki, bakan herkes anında söyleyebilir, ancak daha sonra bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

Birkaç nedenden dolayı (bu makalenin geçen hafta bitmesi de dahil) benimkini bir kerede almaya karar verdim. Famoid, 15.95 dolara 1.000 takipçi satıyor. (Hangi para biriminde? Yazmıyor! Sanırım kredi kartı faturamda eğlenceli bir sürpriz olacak!)

Hazır oradayken biraz beğeni ve yorum almak isteyip istemediğinize karar verin.

Elbette bir üst satış var. Fazladan 9,71 dolarlık gizemli dolar karşılığında, en son 5 gönderi için kendime 1000 beğeni vermeye karar verdim.

Yine teori, satın alma etkileşiminin takipçilerinizin sahte olduğunu daha az belirgin hale getireceğidir. Ancak daha sonra göreceğiniz gibi: olmayacak. Jimjamlarımı Zoom'da lüks bir atletizm gibi göstermeye çalıştığım zaman gibi, yaptığım bu son derece tembel seçimi gerçekten saklamanın bir yolu yok. 

Instagram kullanıcı adınızı ve kredi kartı bilgilerinizi verin.

Şimdi servisinize botlarını nereye göndereceğini söyleyin. Şifre gerekmez. Tabii ki, kredi kartı bilgilerinizi rastgele bir numara şirketine veya gmail adresine vermek size biraz karmaşık gelebilir ve bunun nedeni, bu bilgilerin bulanık olmasıdır. Bunu bilim için yaptım ama kesinlikle yapmanızı önermiyorum.

Sahte takipçilerin geldiğini görün.

O ödeme düğmesini öğleden sonra 3'te kırdım ve Famoid bana 6 günlük bir geri dönüş süresi sözü verdi, ancak yarım saat içinde takipçilerim ortaya çıkmaya başladı. Bir saat içinde 39 takipçim oldu. Ertesi gün sabah 9'da söz verdiğim gibi 987 takipçim vardı. (Tabii ki beş gün sonra bu sayı 933'e inmişti ama ben kime şikayet edeceğim?)

Instagram profilinde yeni takipçi ve beğeni bildirimleri


Bu arada, ücretli beğenilerimin ortaya çıkması biraz daha uzun sürdü, ancak ertesi sabah belirttiğim 5 gönderinin her birinde tam olarak 230 beğenim vardı. (Ve diğer gönderilerimde 0 beğeni: tamamen normal!)

Sonuç olarak: Ödediğimin karşılığını aldım. Gösteriş ölçümlerimde dokuz yaşındaki bir çocuğun koklama testini geçemeyecek bir artış. Ayrıca, bu takipçilerin içeriğimle ilgilenme, bağlantılarımı takip etme veya bir şeyler satın alma kapasitesi kesinlikle sıfır.

Instagram takipçi nereden satın alınır?

Siz de mesleki ve kişisel utanç ve muhtemelen kimlik hırsızlığı yaşamak istiyorsanız nereye gitmelisiniz?

 ( Burada Altakip olarak araya girmek istiyorum. Bu makele ingilizceden çeviridir makale sonunda kaynak linki koyacağım. Yazarın görüşlerini bozmadan sadece çeviri hatalarını düzeltip yayınlayacağım ama bir üst paragraf biraz sert olmuş, tamam sahte takipçi gerçekten faydalı değil de her ticaret yapan da kimlik hırsızı değildir tabi ki dikkatli olmak lazım nette hırsızlar da çok.

Ayrıca birazdan instagram takipçi satan global linkler göreceksiniz onlara da dokunmadan yayınlayacağım, Türkiye'de de bu işleri yapan yüzlerce site var küçük bir aramayla bulabilirsiniz. )
 
Bu sorunun cevabı bariz nedenlerle değişiyor: Instagram, gerçek kullanıcılarını mutlu etmek istiyor, bu yüzden sahte ürünlerden kurtulmak için zaman ve çaba harcıyor. Neyse ki, tüm dırdırlarıma rağmen, bot kaçakçılığının bu sefil karanlık ağını hala merak edenler için etrafı dürttüm.

GetInsta: Kendi pazarlamasına göre GetInsta, “her açıdan oldukça iyi”. Ancak, bu site beni iki nedenden dolayı ürküttü. İlk olarak, "ücretsiz deneme" düğmesi, çalışmayan boş bir düğmedir: Bir hesaba kaydolsanız bile, gerçekten tek seçenek ücretlidir. İkincisi, PayPal formu "e-posta biçimimin yanlış olduğunu" iddia etti ve bunun yerine kredi kartı bilgilerimi doğrudan web sitelerindeki bir metin formuna girmeye zorladı. Okur, ben yapmadım.

Stormlikes: Hootsuite bu deneyi en son Ekim 2019'da yaptığında, Stormlikes kullandığım hizmetlerden biriydi. Ne yazık ki, artık takipçi değil, sadece "özel ve gerçek" beğeniler satıyorlar. Paket servis: Artık takipçi satmıyor. ("Özel beğeni" nedir?)

Kicksta: Bu hizmet, sosyal medya otomasyonu yoluyla takipçiler sağlamayı vaat ediyor. Instagram otomasyonunu Instamber, Instagress ve Instarocket gibi diğer sağlayıcılarla denemiş olsam da henüz Kicksta'yı denemedim ve bunun için kefil olamam. 

Paket servis: Bu sizin açınızdan Stormslike veya Famoid'den daha fazla iş olacak ve farklı nedenlerle sorunlu olacak. Bununla birlikte, nazikçe ve saygılı bir şekilde kullanmak için zaman ayırırsanız, gerçek takipçilerle sonuçlanabilir. (Ama o zaman bile, insanları rahatsız etme riski yüksektir.)

Mr Insta: Bu yıl Bay Insta'nın 25 ücretsiz "gerçek" takipçi deneme teklifini denedim. Bu "gerçek" takipçileri elde etmek için Bay Insta'nın seçtiği 10 hesabı, muhtemelen benim gibi diğer müşterileri takip etmem gerekiyordu. (Benim durumumda bunlara şunlar dahildir: bir sandviç dükkanı, Dubai'de bir kuaför, bir bebek etkileyicisi ve @brovaper adında bir adam). Tabii ki, 25 takipçim hemen geldi (aslında 43 tanesi). Bununla birlikte, bu takipçiler aynı zamanda bariz sahteydiler, kesinlikle hayal gücünün herhangi bir zorlamasıyla gerçek değillerdi.

Paket servis: Aynı boktan sahte takipçiler için çok daha fazla çaba. (Alınma yok, @brovaper). 

Famoid: offering “100% exclusive, safe and natural methods,” I paid Famoid for 1,000 followers because, unlike GetInsta, they’re distinguished by a legitimate payment system.
Takeaway: Delivers fake followers pretty fast for $15.95.

Instagram takipçi satın almanın maliyeti nedir?

Instagram takipçi satın almak çok maliyetli değildir. Satın aldığımız sahte hesaplar, ~1.000 için ortalama 15 USD'nin hemen kuzeyindeydi.

Tabii ki, dolar bazında maliyet düşük olsa da, itibarınız ve meşruiyetinizin maliyeti sinir bozucu derecede yüksektir.

Instagram takipçi satın almak işe yarar mı?

Evet, teknik olarak. Şaşırtıcı değil, 2021'de hala sahte Instagram takipçileri satın alabileceğiniz ortaya çıktı. Küçük bir miktar için, telefonunuz bildirimlerle dolup taşacak ve favori makyaj metriğiniz buna göre yükselecek.

Ancak biraz farklı bir soru sorarsak – Instagram takipçi satın almak hesabınızı başarılı kılmak için işe yarar mı? – o zaman cevap hayır. Sahte takipçiler, analizleriniz ve güvenilirliğiniz için kötüdür.

Instagram takipçi satın almamak için 3 neden

1. Instagram bunu söyleyebilir ve hesabınızı askıya alabilir


Sahte hesap oluşturmak Instagram'ın Kullanım Koşulları tarafından açıkça yasaklanmıştır, bu nedenle bot veya hayalet hesaplar düzenli olarak temizlenir. Takipçi satın aldıysanız bir uyarı alabilirsiniz, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz, ödemesini yaptığınız takipçileri kaybedebilirsiniz ve en kötü senaryoda Instagram hesabınızı tamamen askıya alabilir.

2. Markalar bunu anlayabilir ve sizinle çalışmak istemezler

Potansiyel marka ortaklarına kirli sırları gösterecek çok sayıda kolay araç var. Büyüyen bir etkileyici olarak, kariyeriniz için yapabileceğiniz en kötü şey takipçi satın almaktır. Bu araçlardan biri HypeAuditor

Hype Auditor Audience Quality Score page 

Aslında, çoğu etkileyici, etkileşim oranlarını artırmak ve potansiyel markalara çekiciliğini artırmak için onları satın almak yerine sahte takipçilerinden kurtulmaya çalışıyor.

3. Gerçek etkileşim yapar sahteler saklanırlar

Sahte takipçileri olan bir profil, Instagram'ı düzenli olarak kullanan herkes için aşikardır.

Destekleyecek bir katılımı olmayan yüksek bir takipçi sayısı, sadece, iyi, çaresiz. Bu, potansiyel takipçilerin, yani gönderilerinizle gerçekten ilgilenecek gerçek kişilerin fark edip kapatılacağı anlamına gelir.

Son Söz

Evet instagram takipçi satın alnmalı mı alınmamalı mı detaylı bir konu oldu. Her şeyi bir kenara bırakıp kısaca özetlemek gerekirse takipçi hesabında etkileşim (yorum, beğenme, izleme vs) vardır yani iyidir, etkileşim yoksa zararlıdır. Peki neden zararlı, instagram ve tüm sosyal medya algoritmaları aşağı yukarı etkileşim üzerine çalışır. Milyon takipçin var ama 10 kişi beğenmemişse bu senin içeriğini kötü içerik olarak algılatır algoritmaya ve bir daha ağzınla kuş tutsan ayaramazsın.

Ayrıca özellikle ticari hesaplar için en iyi büyüme yöntemi organik büyümedir, yani potansiyel müşteri seni beğenmeli ki arada alışveriş yapsın. Organik demişken hiç bişey yapmadan büyümeyi beklersen biraz zor olur. Kitleni hedefleyerek instagram reklamı vererek hesabını büyütebilirsin.

Kaynak:

Bu makale Hootsuite blogda Paige Cooper tarafından yazılmıştır. Makalenin ingilizce orjinaline ulaşmak için lütfen şu linki tıklayın: Want to Buy Instagram Followers? Here’s What Happens When You DoInstagram Takipçi Satın almak Faydalı mı Zararlı mı

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gate io Startup Coin Nedir Nasıl Kullanılır Startupa Nasıl Katılınır

Yabancı Kripto Para Borsalarına Para Nasıl Gönderilir ve Çekilir

Coinbase'den 32 Dolar Kazanın