Gate io Startup Coin Nedir Nasıl Kullanılır Startupa Nasıl Katılınır

 Gate borsasında sisteme yeni girecek coinler için bir bölüm vardır "startup" işte burada piyasaya yeni çıkacak kripto paralar tanıtılır ve Gate VIP üyeler bu bölümden piyasaya yeni sürülecek coine kaydolup ilk satın alanlar arasında yer alarak avantajlı bir alışveriş yapabilirler.

Startuplara katılabilmek için Gate'nin vip üye şartı vardır. Her yeni üye VIP0 dır, sonra vip1, vip2... vip16 diye gider.Startuplara katılabilmek için en az vip1 olmak gerekiyor.

GATE VIP NASIL ÇALIŞIR NASIL YÜKSELİR

Öncelikle gate.io sitesine üye olup KYC doğrulatılması gerekiyor. KYC kimlik ve adres kanıtına deniyor gate adres istemiyor kimlik ve gate uid yazan selfie yeterli.


Resimde gate vip seviyelerini görmektesiniz, şimdi bunlar ne anlama geliyor açıklayalım.

VIP 1: Son 30 günde en az 3 BTC borsada işlem yapmış olmalısınız (al sat hepsi geçerli) + 40 GT hesabınızda bulunmalı. Ya da bunlara bakılmaksızın 100 GT hesabınızda bulunmalı.

GT: Gate io'nun kendi tokeni gate token. GT holding demek GT'yi satın alıp hesabında tutmak hold etmek demektir. Gate GT hold için son 14 günü hesaba alır, yani hemen 100 GT alıp tamam ben VIP 1 oldum diyemiyorsunuz en az 14 gün önce almış olmalısınız.

VIP 2: Son 30 günlük işlem volümün 6 BTC + 120 GT hold ya da 300 GT hold

 VIP 3: Son 30 günlük işlem volüm 12 BTC + 400 GT hold ya da 1000 GT hold

ilk üç vipi mantığı anlamanız için anlattım gerisini resimden çözersiniz. her şartta resimdeki meet trading volume +30 day volume ve ya GT holding only bölümlerinden birini karşılıyor olmanız lazım.

GATE BORSASI STARTUPS

Gate ye girip üst menüdeki startup linkine bastığınızda şöyle bir sayfa açılıyor


Resimde gördüğünüz gibi sürekli açık yani yeni gelecek olan startuplar var üsttekiler yakın günlerde gelecek olanlar hepsinin tarihleri sayfalarında yazıyor, alttakiler bitmiş olanlar.

INITIAL: İlk kez satışa çıkıyor, NONINITIAL: gate de yeni ama başka yerlerde hali hazırda satılıyor demek.

NEDEN GATE STARTUP ve NE KAZANDIRIR

İşte en önemli bölüme geldik şimdi bitmiş startuplardan birini inceleyelim.


Wagle token (WAG) bu startupla 0.25 USDT den satışa çıkmış (USDT dolara endeksli bir coindir 1$=1 USDT) şu an 0.78 usdt den işlem görüyor.


şimdi resmi dikkatle inceleyelim, grafiği 1 günlük görünüm olarak resimledim o yüzden mumlar az görünüyor. 

0.25 usdt den startupla satışa çıkan WAG ilk saatlerde 3 doları görmüş bazıları o seviyelerde devam etse de çoğu ilk saaten itibaren hızlı bir düşüş yaşıyor. Startupla ilgilenenler işte bu hızlı yükselişten kazanıyor.

Startupa giriliyor ilk saat sonun da düşmeye başlayınca satılıyor bu işlemden 50x 100x hatta 1000x lere varan kazançlar sağlanılıyor.

STARTUPTAN NE KADAR TOKEN ALABİLİRİM

Öyle benim çok param var istediğim kadar alabilirim olayı yok. Sistem sana ne veriyorsa onu alabilirsin şimdi bir resimle açıklayacağım.İlk resimde görüldüğü üzere 80 wag 20 usdt lik 5000 paket satacam diyor. (vip 1 en fazla 10 paket alabiliyor vip yükseldikçe paket sayısı yükseliyor)

İkinci resimde ise hedef 100.000 iken 11,795 kişi startupa katılıp 32 milyon teklif etmiş.Katılımcıların bu startuptan ne kadar coin alabileceği hedefin teklife bölünmesiyle kişi başı kaç dolar düşüyor onu bularak dağıtıyor.

GATE STARTUP KATILIŞ ŞARTLARI 

Aslında yukarda genel anlamda startup katılım şarlarını açıkladık ama burada son net aşamaya bakalım


1. Gate exchange'de kayıtlı olmanız ve buna göre oturum açmanız gerekir.

2. KYC'yi geçmiş olmalısınız.

3. VIP seviyenize bağlı olarak, ister ücretli ister ücretsiz olsun, bakiyenizde USDT olmalıdır. Ve bu USDT miktarı başlangıç ve başlangıç tokenlerinin dağıtımının sonuna kadar spot hesapta olmalıdır. Böylece takas sizi nazikçe HOLD'a zorlar.

4.Resimde sağda gördüğünüz ilk iki madde yeşil olmalı üçüncü yeşil olmaz sadece açıklamadır, dördüncü katılım şartlarını onayladıktan sonra yeşil olur

Avantajlar ve dezavantajlar  

Avantajlar

Gate startupların en büyük artısı az çok alacağınız tokenin garanti olmasıdır, bazı yerlerde buna benzer satışlarda ilk gelen alır kuralı çalışır ve satın almanız mümkün olmayabilir.

Startup'lar oldukça uzun sürer ve gözden kaçırmak zordur. En az bir gün önceden ilan edilir 

Startup'lar çoğu zaman (airdrop yazanlar) ücretsizdir. Katılım koşullarını bir yana bırakırsak, başlangıç ​​tokenlerini ücretsiz alırsınız. 

Ücretsiz aldığınız bu tokenleri o ilk saatteki hızlı yükselişten sonra satabilir ya da bir süre unutup değerlenmesini bekleyebilirsiniz 

Dezavantajlar

Garantili tahsis olunca katılımcı çok oluyor ve tüm katılımcılara pay bölüştürüldüğü için payınıza az token düşer. Bunun için VIP seviyeniz yüksek olmalı 

İlk kez piyasaya çıkacak bir tokenin ne olacağı belli olmaz ama Gate zaten oraya çıkaracağı startup tokenleri iyice inceleyip çıkarıyor bu aslında dezavantaj sayılmaz. 

  

STARTUPLARA KATILMANIN MALİYETİ NE KADAR

Maliyeti yoktur sıfırdır sadece startuptan payınıza düşen tokenlerin ücreti usdt hesabınızdan düşülür bu da maliyet değildir o token zaten sizin olmuştur ama..

Startupa katılabilmek için belli bir sermayeniz olmalıdır, yukarda belirttim en az VIP 1 üye olmak lazım bunun maliyeti 100 GT şu anki kura göre 450 dolar civarıdır. Ayrıca 10 paket için 200 USDT hesabınızda bulunmalıdır. Yani başlangıç için en az 650-700 dolar sermayeniz olmalıdır. VIP seviyesi yükseldikçe sermaye gerekliliğide artmaktadır.

Elimden geldiğince startupları anlatmaya çalıştım. Gateye BURAYA TIKLAYARAK üye olabilirsiniz

Yatırım tavsiyesi değildir nasıl yapılır onu anlattım. Okuduğunuz için teşekkürler


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Yabancı Dizi Önerileri Netflix ve Amazon Prime

Instagram Takipçi Satın Almak İster misiniz? Alınca Ne Olur